Nie znalazłeś  produktu dla siebie, nie martw się !      Wykonamy go specjalnie dla Ciebie. 

 

Możemy pomóc Ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.


Zadzwoń lub napisz,  chętnie doradzimy i udzielimy Ci wszelkich informacji.

44-100 Gliwice

ul.Toszecka 12

dsksklep@gmail.com

+48 570 525 700

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Dostawa

Zwroty i wymiana

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Jaki rodzaj żywicy wybrać – biżuteria, meble, posadzki

11 października 2022

Jaki rodzaj żywicy wybrać – biżuteria, meble, posadzki

 

Branża wnętrzarska nieustannie poszukuje nowych, inspirujących i estetycznych tworzyw, których można użyć do wykończenia, dekoracji czy produkcji mebli. Żywica to hit ostatniego czasu, co ciekawe nie tylko w tej dziedzinie, ponieważ można wykonać z niej niesamowitą biżuterię czy dodatki do domu. Ale czy do wszystkich tych celów można użyć dokładnie tego samego surowca?

 

1. Biżuteria – żywica epoksydowa artystyczna jest przeznaczona do wykonania biżuterii, dodatków i różnych artystycznych projektów. Odporna na działanie UV, niesamowicie przejrzysta, a dzięki niskiej lepkości, świetnie nadaje się do prac jubilerskich.

 

2. Posadzki – żywica gruntująca, znana też jako posadzkowa, idealnie sprawdzi się do wykonania jednolitej podłogi. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ jest ceniona za trwałość, funkcjonalność i łatwość w utrzymaniu. Co więcej, jest to specjalny materiał odporny na mechaniczne i chemiczne uszkodzenia.

 

3. Meble – do przygotowania mebli np. stołów z żywicy, często stosowana jest żywica odlewnicza lub artystyczna. Indywidualny wybór zależy od formy, pożądanych efektów czy grubości wylania.