Nie znalazłeś  produktu dla siebie, nie martw się !      Wykonamy go specjalnie dla Ciebie. 

 

Możemy pomóc Ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.


Zadzwoń lub napisz,  chętnie doradzimy i udzielimy Ci wszelkich informacji.

44-100 Gliwice

ul.Toszecka 12

dsksklep@gmail.com

+48 570 525 700

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Dostawa

Zwroty i wymiana

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Wyroby z drewna i żywicy a kontakt z żywnością

21 lipca 2022

Produkty z żywicy, w tym meble, biżuteria i różne dodatki do domu, to coraz bardziej popularne wyroby, które zwracają na siebie uwagę wyjątkowym designem. Chociaż pięknie wyglądają, to wiele osób zastanawia się, czy akcesoria oraz meble z drewna i żywicy są bezpieczne w kontakcie z żywnością lub skórą. Przed zakupem takich produktów warto zapoznać się z kilkoma faktami.

 

Atesty – wysokiej klasy produkty z żywicy

Informacją, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów wyrobów z żywicy, szczególnie tych, które będą mieć kontakt z żywnością, jest odpowiedni atest. Unia Europejska, z myślą o ochronie konsumentów, przygotowała specjalne oznakowanie żywicy, która jest nieszkodliwa dla człowieka. Produkty dostępne na rynku, jak choćby meble z żywicy epoksydowej, w tym stoły, czy dodatki do domu, np. deski do krojenia, są bezpieczne jeśli posiadają właściwe oznaczenia.

 

Trzeba pamiętać, iż wyłącznie żywica utwardzona jest nieszkodliwa i nietrująca. Jeśli jest w stanie płynnym, wówczas wydziela trujące opary i w takim przypadku nie może mieć kontaktu ani z żywnością, ani ze skórą.